O nás

Profil společnosti

Firma UOK Znojmo, spol. s r.o. byla založena v roce 1996 s prvotním záměrem – poskytování software pro vedení účetnictví – Účetnictví organizačních kanceláří (UOK). Postupně docházelo k rozšiřování portfolia nabízených služeb, zavedení dalšího software – Podnikový informační systém (IMES), a s tím souvisejícímu zvětšování zákaznické základny.

V současnosti poskytujeme služby v oblasti rozšiřování účetního software (IMES, UOK), vedení účetnictví, daňové evidence, zpracování mezd a tvorby webových prezentací.

Reference

Stromy k adopci

Možnost přispět k revitalizaci parků našeho města a podílet se přímo na výsadbě adoptovaného stromu nás nadchla okamžitě, jak jsme se o ní dozvěděli.  S nadšením jsme se proto zapojili do první i druhé „vlny“ tohoto projektu města Znojma.

Výsadba v Dolním parku proběhla 24. září 2016. Celkově bylo adoptováno 85 nových a 27 stávajících stromů. Naše firma se podílela na vysazení javoru. Přímo u stromu je upevněna pamětní tabulka s názvem firmy.

Výsadba v Kolonce proběhla 12. května 2018. Celkem bylo adoptováno 37 nových a 6 stávajících stromů.  K adopci jsme si vybrali opět javor klen, který bude poskytovat stín občanům Znojma nedaleko dětského hřiště. I u tohoto stromu je umístěna pamětní tabulka se jménem dárce.

Sponzorujeme

Adopce na dálku

Adopce na dálku je v současné době velmi populární a zároveň velmi účinný nástroj umožňující nasměrovat finanční podporu tam, kde je jí nejvíce třeba. Vzdělání – samozřejmost? Každý ví, že v mnoha zemích není právo na vzdělání normou. Vzdělání je umožněno jen skupině vyvolených. Ale stále jsou na Zemi i místa, kde neexistuje ani ona “skupina vyvolených”. Jsou to místa, která příroda zatěžkala náročnými životními podmínkami, a proto je na nás, žijících v relativní hojnosti, abychom se vynasnažili tuto nespravedlnost kompenzovat. Proto jsme hledali možnost, jak se na této kompenzaci podílet a také způsob, jak radost z dobrého skutku sdílet s druhými.

Na jaře roku 2008 jsme prostřednictvím občanského sdružení Humanistické centrum Narovinu vybrali tehdy tříletou keňskou dívku Phionu Anyango Odipo. Phiona žije s matkou a starší sestrou.

O rok později jsme na webových stránkách výše zmíněné organizace objevili chlapce, jenž přišel o adoptivní rodiče. Aby mohl pokračovat ve studiu na střední škole, potřeboval rychle najít nového sponzora. Chlapec se jmenuje Samuel Waweru, pochází z velmi chudé rodiny, má dva starší bratry a žije rovněž v Keni.

Dětem hradíme všechny učební pomůcky a povinnou školní uniformu. Zbývající finanční prostředky jsou použity na nákup základních potravin, moskytiér a dalších nezbytností. Také hradíme „našim“ dětem zdravotní pojištění.

Jako adoptivní rodiče jsme pravidelně třikrát ročně informováni o školních výsledcích dětí, jsou nám zasílány jejich aktuální fotografie, dopisy a obrázky, které děti namalují. Máme rovněž možnost poslat dětem drobné dárky.